به چه چیز‌هایی نیاز دارید؟
درسته که رزبری پای یک کامپیوتر تقریبا کامل است ولی به هر حال برای راه‌اندازی نیاز به وسایل جانبی دارد که خدمتتون معرفی می‌کنم:

مانیتوری که از پورت HDMI پشتیبانی کند و اگر هم مانیتور شما همچین قابلیتی ندارد می‌توانید از مبدل vga به HDMI استفاده کنید که ما در این آموزش برای بهره بردن از رزولوشن بیشتر و کیفیت تصویر بهتر از مانیتوری با پشتیبانی از پورت HDMI استفاده می‌کنیم.
کابل HDMI
یک عدد SD کارد کلاس ۱۰ که از نظر حافظه می‌تواند بین ۴ الی ۳۲ گیگ باشد. بنده میکرو SD با ظرفیت ۸ گیگ پیشنهاد میکنم چون ۴ گیگ پس از نصب رزبین فضای کمی برای نصب برنامه‌های جانبی در اختیار شما قرار می‌دهد و بالای ۸ گیگ هم فقط برای موارد خاص استفاده می‌شود.
موس و کیبورد USB :تمام موس و کیبورد‌های استاندار توسط رزبری‌پای پشتیبانی می‌شود.موس و کیبورد وایرلس برای من جواب دادن ولی توصیه میشود که در صورتی که اولین بار است که تجربه‌ی استفاده از رزبری را دارید ، از تجهیزات وایرلس استفاده نکیند و بگذارید بعد از اولین بوت از آن‌ها استفاده کنید.
یک عدد کابل اترنت: هر کابل اترنت استانداری را می‌توانید استفاده کنید و مدل‌های مختلف با هم تفاوتی ندارند.
یک عدد آداپتور ۵ ولت ۲۰۰۰ میلی آمپر : البته می توانید از شارژر اسمارت فون هایی که دارای خروجی حداقل ۷۰۰ میلی آمپر هم هستند استفاده کنید.
چگونه سیستم عامل رزبین را نصب کنیم؟
شما می توانید بر روی رزبری‌پای خود تمام سیستم‌ عامل‌هایی که بنیاد رزبری‌پای پشتیبانی می‌کند نظیر نوبز ، رزبین ، اوبونتو ماته ، ویندوز IOT و … را نصب کنید. که همانطور که گفته شد در این آموزش ما از سیستم عامل رزبین استفاده می‌کنیم/ رزبین یک سیتسم عامل گنو/لینوکس است که از توزیع محبوب دبیان به عنوان پایه یا Base استفاده می‌کند . رزبین در حال حاضر محبوب ترین سیستم عامل برای رزبری پای محسوب می‌شود و خود بنیاد نیز بیشترین تمرکز خود را بر روی این سیستم عامل قرار داده است.

مرحله اول : آماده سازی SD کارد
اولین کاری که باید انجام دهید ، آماده سازی میکرو SD می باشد. این آماده سازی شامل فرمت کردن SD کارد و رایت کردن فایل ایمیج سیستم عامل رزبین بر روی SD کارد می‌باشد.برای اینکه بتوانیم SD کارد را به بهترین نحو فرمت کنیم از نرم افزار SD formatter استفاده می‌کنیم. این نرم‌افزار را از لینک زیر دانلود و سپس نصب نمایید.

دانلود نرم افزار SD formatter

پس از نصب نرم افزار ، میکرو SD را داخل رایانه قرار دهید و سپس نرم افزار SD formatter را اجرا کنید.در منوی کشویی Drive لیست تمامی فلش داریو و SD کار‌های متصل به کامپیوتر موجود می‌باشد که شما باید SD مورد نظر خود را انتخاب کنید.